خواص خوراک گلوتن ذرت

خوراک گلوتن ذرت در واقع پروتئین ذرت است که به شکل گرانول های زرد و نارنجی از ذرت به دست می آید. گلوتن دارای فواید زیادی برای دام و طیور دارد مخصوصا در رشد سالم و مناسب آنها.

این محصول به شکل پودر بوده و حاوی مقدار زیادی پروتئین است که مقدار ویتامین آ در آن حدود 70 درصد می باشد و البته این محصول قابلیت هضم بالایی هم دارد.

ذرت که خود محصولی پرخاصیت  می باشد و در خوراک دام و طیور جایگاه ویژه ای دارد و همیشه در جیره غذایی سهم قابل توجهی دارد ولی چرا بعضی از دامداران و مرغداران از گلوتن ذرت نیز در جیره استفاده نمی کنند این به دلیل عدم اطلاع رسانی است به همین خاطر ما توصیه می کنیم در جیره گلوتن استفاده کنید زیرا به دلیل داشتن پروتئین مناسب از نظر غذایی بسیار با ارزش می باشد.

ویژگی های کلوتن ذرت در خوراک دام

•خوراکی مناسب بزای دامداری و مرغداری
•محصولی جانبی
•تقویت کننده رنگ تخم مرغ
•پروتئین بالا
•هضم بالا

گلوتن ذرت

گلوتن ذرت ۶۰% چیست؟

این محصول پودری طلایی به رنگ زرد است که یکی از منابع پروتئین های گیاهی مغذی برجسته با آمینو اسید های مختلف و قابلیت هضم بالا می باشد ، که به طور گسترده ای برای در جیره حیوانات خانگی و خوراک دام و آبزیان مورد استفاده قرار می گیرد. این از این پودر همچنین در کشاورزی بسیار استفاده می شود و دارای قابلیت های بسیار زیادی می باشد.

ارزش غذایی گلوتن ذرت:

یک وعده غذایی ازاین فراورده منبع عالی از پروتئین و انرژی می باشد ، که به راحتی هضم می شود و دارای خاکستر کمی است. پودر این خوراک در طی فرآیند آسیاب مرطوب بدست می آید ، که نشاسته از آندوسپرم مغز استخراج می شود. جزء مرطوب گلوتن جدا شده ، خشک می شود ، سپس آسیاب می شود و به شکل گرانول نارنجی-قهوه ای ، آرد یا پودر در می آید.  همچنین سرشار از زانتوفیل است ، یک رنگ طبیعی که به زرده تخم مرغ رنگ زرد (رنگدانه) می بخشد.

اطلاعات مربوط به گلوتون ذرت :

  • کربوهیدرات ها ۱.۱ درصد
  • میزان خاکستر ۱،۷ درصد
  • عمر مفید ۱۲ ماه
  • رطوبت۹،۲ درصد
  •  پروتئین ۶۳،۴ درصد
  • نشاسته ۱۴،۴ درصد
  • چربی ۴.۲ درصد

همین محصول از نظر صنایع غذایی حیوانات خانگی بسیار ارزشمند می باشد و مزایایی را برای خوراک آبزیان نیز به همراه دارد. پودر این محصول به طور گسترده در صنعت طیور به عنوان منبع پروتئین و زانتوفیل استفاده می شود.

این پودر محصول جانبی دانه های ذرت پس از استخراج نشاسته است ، همچنین به عنوان آرد گلوتونن ذرت شناخته می شود.

فواید گلوتن ذرت چیست ؟

به عنوان کود طبیعی ، گلوتن ذرت منبع فوق العاده ای از ازت می باشد. NPK معمولی برای کود حاوی گلوتن ذرت ۱۰-۰-۰ است. این کود ۲ ماه طول می کشد تا در خاک تجزیه شود. برای کنترل علف های هرز ، اگر به مقدار زیاد روی خاک پخش شود ، یک گزینه موثر پیش از ظهور این علف ها می باشد .

کنجاله گلوتن ذرت تأثیر قابل توجهی بر سطح pH خاک ندارد و اگر سعی می کنید خاک را در سطح خنثی را حفظ کنید این یک کود مناسب است.

آیا این محصول برای حیوانات خانگی دارای خطر است؟

از آنجا که این محصول از ذرت تهیه شده است ، کاملا ایمن می باشد. در واقع برای انسان قابل خوردن است ، اگرچه چندان خوش طعم نمی باشد. بهتر است این محصول را دور از دست کودکان و حیوانات خانگی نگهداری کنید.

 

لزوم استفاده ازگلوتون ذرت

بعضی از دامداران و مرغداران از تاثیر این خوراک بر رشد دام و طیورشان آگاه نیستند به همین خاطر هم در خرید این محصول مردد هستند پس دوستان ما در اینجا برایتان توضیح خواهیم داد فواید این خوراک چی هستند.

ذرت که خود محصولی با ارزش می باشد و در خوراک دام و طیور جایگاه ویژه ای دارد و همیشه در جیره غذایی سهم قابل توجهی دارد.

ولی چرا بعضی از دامداران و مرغداران از گلوتن ذرت نیز در جیره استفاده نمی کنند این به دلیل عدم اطلاع رسانی است به همین خاطر ما توصیه می کنیم در جیره گلوتن استفاده کنید زیرا به دلیل داشتن پروتئین مناسب از نظر غذایی بسیار با ارزش می باشد.

خریداران توجه کنند این فراورده تولید داخل خود ایران می باشد بنابرین این به نفع کشور ما نیز است که از محصول تولید شده در ایران استفاده کنیم . همچنین ما علاوه بر فروش در داخل ایران ، همین محصول را به کشورهای همسایه همچون ترکیه و عراق صادر می کنیم پس این به نفع اقتصاد کشور می باشد.

تفاوت کنجاله گلوتن با گلوتن ذرت

مهمترین تفاوت این دو ماده خوارکی در آنالیز و سطح پروتئین آنها می باشد. به طوری که مقدار پروتئین کنجاله گلوتن ذرت بسیار بیشتر از خوراک گلوتن ذرت می باشد. کنجاله گلوتن ذرت نزدیک به ۶۰ درصد پروتئین خام دارد و این در حالی است که خوراک گلوتن ذرت دارای ۲۰ درصد پروتئین خام می باشد.

این تفاوت به دلیل ورود پوسته ذرت به هنگام فرآوری ذرت به درون خوراک گلوتن ذرت می باشد. به عبارت دیگر در صورتی که در جریان آسیاب مرطوب ذرت، پوسته ذرت به درون گلوتن ذرت راه یابد در آن صورت شاهد کاهش مقدار سطح پروتئین خام و تولید خوراک گلوتن ذرت خواهیم شد.

 

نحوه خرید آنلاین گلوتن ذرت

برای ثبت سفارش و اطلاعات موجودی و لیست قیمت می توانید در کانال تلگرامی و یا پیج اینستاگرامی ما را دنبال کنید ‌. شما برای خرید گلوتن ذرت باکیفیت بالا و قیمت مناسب کافی است با همکاران ما در واحد فروش تماس حاصل فرمایید. همکاران مجموعه ما همه روزه پاسخگویی تمام سوالات شما مشتریان عزیز هستند. شرکت بازرگانی پالیزتجارت توانسته است رضایت مشتریان را جلب کند و هرچه سریع هر محصولی که در نظر دارید سفارش دهید تا در کمترین زمان دریافت کنید و می توانید از مشاوره رایگان مجموعه ما بهره ببرید.   شماره موبایل تماس بامدیرفروش  09129429784

شرکت بازرگانی پالیزتجارت

خریدوفروش گلوتن ذرت

عضویت درکانال تلگرامی بازرگانی پالیز

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *